Odpowiedzialność za naruszenie dóbr osobistych i praw własności intelektualnej a ubezpieczenia
Agenda
1. Dobra osobiste i ich ochrona: 1.1. Definicja dóbr osobistych i ich katalog 1.2. Naruszenie dóbr osobistych 1.3. Roszczenia związane z naruszeniem dóbr osobistych 2. Odpowiedzialność sprawcy za naruszenie dóbr osobistych 2.1. Roszczenia z art. 23 k.c. a odpowiedzialność deliktowa 2.2. Naruszenie dóbr osobistych jako naruszenie kontraktu 3. Naruszenie dóbr osobistych przez AI (sztuczną inteligencję) – uwagi „na marginesie” 4. „Ubezpieczalność” odpowiedzialności za naruszenie dóbr osobistych 4.1. Teoria a praktyka 4.2. Typowe wyłączenia odpowiedzialności (przykłady z OWU) 4.3. W poszukiwaniu diabła w szczegółach – czyli o pułapkach w OWU 5. Prawa autorskie i pokrewne oraz prawa własności przemysłowej 5.1. Definicja praw autorskich i pokrewnych 5.2. Prawa osobiste a prawa majątkowe 5.3. Prawa własności przemysłowej 5.3. Roszczenia związane z naruszeniem praw autorskich oraz praw własności przemysłowej 5.4. Naruszenie praw własności intelektualnej a odpowiedzialność deliktowa i kontraktowa 6. „Ubezpieczalność” odpowiedzialności za naruszenie praw własności intelektualnej 6.1. Teoria a praktyka 6.2. Typowe wyłączenia odpowiedzialności (przykłady z OWU) 6.3. W poszukiwaniu diabła w szczegółach – czyli o pułapkach w OWU UWAGA: Po zakończeniu szkolenia dostępny będzie test sprawdzający przyswojoną wiedzę. Link do testu znajduje się pod oknem wideo, ale aktywny będzie dopiero po zakończeniu szkolenia. Test będzie dostępny w czasie 1 godziny po zakończeniu szkolenia i składa się z 5 losowo wybranych pytań z opcją zaznaczenia „tak” lub „nie”. Test zaliczają 3 poprawne odpowiedzi (60%). Czas wypełniania testu – do 30 minut. Certyfikaty zaświadczające o ukończeniu szkolenia zostaną Państwu przekazane drogą elektroniczną – będą dostępne po zalogowaniu się na platformę szkoleniową. Informacja o możliwości pobrania certyfikatu zostanie podana na stronie nowa.polbrokers.pl (w dziale z aktualnościami).
Jak zarejestrować się?
Nie mam konta na platformie
Mam konto na platformie
Prowadzący:
mgr Dawid Rogoziński – prawnik i nauczyciel akademicki w Katedrze Prawa Cywilnego WPiA Uniwersytetu Gdańskiego, absolwent tego wydziału. W działalności naukowej i zawodowej specjalizuje się w prawie ubezpieczeniowym i bankowym (jego cywilistycznych aspektach) oraz prawie konsumenckim.
Informujemy o możliwości zadawania pytań prowadzącym przed i w trakcie szkolenia. Pytania można nadsyłać do 5 grudnia na adres e-mail: polbrokers@nowa.polbrokers.pl. W trakcie szkolenia pod transmisją będzie znajdował się przycisk „Zgłoś pytanie”.
Osoby które zarejestrowały się na szkolenie prosimy o dokonanie wpłaty (o ile ich dotyczy) na konto: 94 1020 1156 0000 7802 0006 8163. W tytule prosimy wpisać: imię i nazwisko szkolącego się, szkolenie 6.12.2023 r. Wpłaty przyjmujemy do 5.12.2023 r. · pośrednicy ubezpieczeniowi – w szczególności brokerzy ubezpieczeniowi, · kandydaci na pośredników ubezpieczeniowych, · osoby pracujące w instytucjach rynku ubezpieczeniowego, · osoby pracujące w instytucjach okołorynkowych.
Ceny szkoleń (brutto) wyglądają następująco:
Nowi brokerzy, którzy w ciągu pół roku od zdania egzaminu brokerskiego (liczy się data egzaminu) zostaną członkami Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych i opłacą składkę członkowską, mają możliwość wzięcia udziału w 10 kolejnych szkoleniach za wyjątkową cenę – 100 zł za szkolenie.
Rejestracja Aby rozpocząć rejestrację, należy kliknąć na wybranym przycisku znajdującym się na przedstawionym wyżej schemacie, a następnie postępować zgodnie z wyświetlanymi wskazówkami.
|